Nawóz organiczny

103 Views Comment Off
Nawóz organiczny
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

nawoz-organiczny-7Obornik bydlęcy to doskonały nawóz organiczny, który złożony jest jak sama nazwa wskazuje z odchodów zwierząt gospodarskich oraz ze specjalnej ściółki, która stosowana jest w oborach. Obornik bydlęcy oferowany jest zazwyczaj w postaci częściowo przefermentowanego suszonego granulatu, który często pakowany jest w niewielkie worki.

W dzisiejszych czasach wykorzystuje się przeważnie wstępną obróbkę świeżego obornika. Dzięki temu możemy w dużym stopniu ograniczyć pojawianie się charakterystycznego i bardzo nieprzyjemnego zapachu. Dzięki wstępnej obróbce świeżego obornika możemy również bardzo szybko uaktywnić zawarte w nim składniki pokarmowe, dzięki czemu staną się one zdecydowanie łatwiejsze do przyswajania dla roślin.

Obornik bydlęcy to nawóz organiczny o bardzo dużym potencjalne, dlatego też cieszy się on ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rolników, jak i również ogrodników. Obornik bydlęcy obok kompostownika, to najpopularniejsze i co najważniejsze najskuteczniejsze nawozy organiczne.

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy warsztaty z angielskiego dla dzieci w Białymstoku czy Wrocławiu są na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze
Archiwa
Menu: